Napínaný podhľad tvorí vlastnú povrchovú úpravu stropu. Jeho princíp tkvie v napnutí fólie, alebo textílie pomocou líšt po obvode stien. Pôsobia esteticky čisto a jednoliato, pričom ukryjú všetky inštalácie a nedokonalosti hrubej stavby nad nimi. V základnej polohe po vypnutí do obvodových líšt môže takýto podhľad vyzerať ako ideálne hladký a rovný „klasický strop“.

Tu sa však jeho možnosti nekončia. Vďaka deliacim a lomeným lištám upevneným na pomocné konštrukcie dokáže vytvoriť ľubovoľný tvar. Matný povrch pôsobí ako jemná štruktúra omietky, lesklý vytvára zrkadlový efekt a výrazne opticky zväčšuje priestor. Saténové vyhotovenie je jemné bez reflexu, priesvitné v kombinácii s vhodným osvetlením vytvára zaujímavé svetelné efekty a postará sa o príjemné rozptyľujúce svetlo.

Prečo?

Na rozdiel od minerálnych podhľadov či paluboviek fólia nezaťaží stavebnú konštrukciu. Napínané podhľady majú rádovo nižšiu hmotnosť než akýkoľvek iný podhľad. Montáž je rýchla a čistá, bez nutnosti vypratávať miestnosť, v ktorej sa realizuje. Poradí si aj s typickými oblými tvarmi či šikminami. Nikdy nepopraská ako sadrokartón ani inak „nepracuje“ a je odolná pri zemetrasení.

Vo finálnom vyhotovení má vysokú nosnosť, unesie dospelého človeka. Zaisťuje bezpečnosť proti zatopeniu zhora, fólia je pružná a ani pri vysokom zaťažení nepraskne. Napínaný strop možno podsvietiť, potlačiť vami zvoleným motívom alebo fotografiou, pričom farebne zostáva bez zmeny. Nie je problém zabudovať doň akékoľvek osvetlenie, reproduktory, senzory, odvetranie alebo iné technické prvky. Je umývateľný, antistatický, bezúdržbový, nehorľavý a zdravotne neškodný.

Je odolný proti vzdušnej vlhkosti aj vode, preto je ideálnym riešením do miestností s vysokým stupňom vlhkosti a vyššími nárokmi na hygienu – k interiérovému bazénu či do kúpeľne. Môže sa pochváliť výbornými akustickými vlastnosťami, neprenáša zvukové vlny, a preto nevzniká echo ani skreslenie hlasu. Vzhľadom na dlhodobú životnosť sú napínané stropy aj cenovo výhodné. Zvyčajná záruka na stabilitu štruktúry, farby a tvaru napnutého podhľadu platí 12 rokov.

Ponúkame Vám